╗ Pridaj medzi obż˙benÚ   ╗ Hlavnß Strßnka

Prihlßsenie
Meno: 
Heslo:


NovÚ firmy
 
Everettskarl
Quatre Bornes
Everettskarl
Quatre Bornes
Everettskarl
Quatre Bornes
Everettskarl
Quatre Bornes
Everettskarl
Quatre Bornes
Everettskarl
Quatre Bornes
Everettskarl
Quatre Bornes
Everettskarl
Quatre Bornes
Everettskarl
Quatre Bornes
AlvinSteVe
Tomohon
Najviac hżadanÚ vřrazy
 

Inzercia


gpz

Babi─Źkin Tip - Levandu─ża skr├í┼í─żuje
 
PridanÚ: 02.01.2012 VytlaŔiŁ Ŕlßnok
 
T├íto n├ídhern├í rastlinka dok├í┼że pote┼íi┼ą nielen oko, ale pom├íha aj pri zdravotn├Żch probl├ęmoch a je vynikaj├║cim kozmetick├Żm prostriedkom. Doslova vie osvie┼żi┼ą v┼íetky zmysly. Na┼íe star├ę mamy, a aj dne┼ín├ę ┼íikovn├ę gazdinky, pestuj├║ levandu─żu nielen pre jej kr├ísu ale aj pre jej v┼íestrann├ę vyu┼żitie.
 
Babi─Źkin Tip - Levandu─ża skráš─żuje

Táto nádherná rastlinka doká┼że poteši┼ą nielen oko, ale pomáha aj pri zdravotných problémoch a je vynikajúcim kozmetickým prostriedkom. Doslova vie osvie┼żi┼ą všetky zmysly.
Naše staré mamy, a aj dnešné šikovné gazdinky, pestujú levandu─żu nielen pre jej krásu ale aj pre jej všestranné vyu┼żitie. Levandu─ża je v podstate poloker, ktorý mo┼żno pestova┼ą na záhradke, ale aj na balkóne v kvetiná─Źi. Pôvod tejto rastlinky je v Stredomorí a má šedozelené listy a kvety zvy─Źajne fialovej, alebo modrofialovej farby. V domácnosti ju vyu┼żijete od varenia a┼ż po vo┼łavé kúpele a masti.
Citlivá rastlinka
Semienka levandule sa vysádzajú vo februári alebo marci, avšak túto rastlinku mo┼żno rozmno┼żova┼ą aj odrezkami. Pozor, levandu─ża je citlivá na mráz. Kvitne v letných mesiacoch a zbiera sa z nej v┼ła┼ą pred kvitnutím a kvety.
Silica z levandule je ob─żúbená aj v kozmetike. Jedna kvapka na spánky odstráni bolesti hlavy a pomáha aj pri celulitíde. Je vhodná pre ka┼żdý typ pleti, medzi jej „zázra─Źné“ ú─Źinky patrí regenerácia buniek, omladenie poko┼żky a ocenia ju i ─żudia s ko┼żnými problémami.
Pre poko┼żku
Levandu─żové prípravky sa pou┼żívajú pri popáleninách, i pri tých od slnka a jej protizápalové ú─Źinky pôsobia blahodarne proti vyrá┼żkam, ekzémom, lupienke a dermatitídam.
Z levandule mo┼żno pripravi┼ą viacero prostriedkov na ošetrenie pleti. Všestrannou je levandu─żová tinktúra, ktorú pripravíme z 25 g levandule, ktoré zalejeme 250 g kvalitného liehu. Necháme lúhova┼ą dva tý┼żdne, pri─Źom nádobu je potrebné poriadne uzavrie┼ą. Následne sa zmes scedí a uchováva v tmavej nádobe. Tinktúra sa v zriedenej forme pou┼żíva ako voda po holení, ale pomáha aj pri dne, reume a zápale nervov. S jednou kvapkou tinktúry si mô┼żete masírova┼ą spánky pri bolestiach hlavy.
Príjemný kúpe─ż
Ve─żmi ob─żúbený je aj levandu─żový kúpe─ż. Ten si pripravíme tak, ┼że pä┼ą hrstí levandu─żovej v┼łate sparíme v piatich litroch vody a necháme 20 minút vylúhova┼ą. Následne levandu─żu precedíme a vodu vlejeme do pripraveného kúpe─ża, ten by však nemal ma┼ą viac ne┼ż 37 stup┼łov Celzia. Levandu─żový kúpe─ż nielen nádherne vonia, ale zbaví vás aj stresu a podrá┼żdenosti, zlepší stav ko┼żných plesní a omladí poko┼żku. 
Uvari┼ą si mô┼żete aj levandu─żovú mas┼ą. Kilogram domácej masti zmiešajte so 100 g v─Źelieho vosku a zohrievajte vo vodnom kúpeli na teplotu 80 stup┼łov Celzia. Potom pridajte 250 g ─Źerstvých levandu─żových kvetov a pribli┼żne desa┼ą minút miešajte. Mas┼ą musí 24 odstá┼ą, potom ju treba opä┼ą rozohria┼ą a precedi┼ą cez gázu. Skladujte ju na tmavom a chladnom mieste.
Pre zdravie
Pri chorobách dýchacích ciest mo┼żno levandu─żu aj inhalova┼ą, pomáha i pri chrípke, z tinktúry je vynikajúce kloktadlo. Levandu─żový olej, podobne ako mas┼ą sa pou┼żívajú na bo─żavé miesta po úrazoch, zápaloch i pri reume. Pri výrobe oleja sa ─Źerstvé kvety macerujú šes┼ą a┼ż osem tý┼żd┼łov v olivovom oleji.
Tehotným a doj─Źiacim ┼żenám sa pou┼żívanie levandule neodporú─Źa, preto┼że jej silica je relatívne toxická.
Okrem lie─Źebných a skráš─żujúcich ú─Źinkov mô┼żete levandu─żu pou┼żi┼ą aj v kuchyni, kvety sa pridávajú pre vô┼łu do cukru a lekvárov, avšak mo┼żno z nich pripravi┼ą aj ocot. Sušené kvety levandule sa tie┼ż zvyknú zašíva┼ą do malých vrecúšok a dáva┼ą k vankúšom do postele, alebo na prevo┼łanie do skrí┼ł.
predaj sušenej levandule lekárskej: www.byvajme.sk/levandula


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
     SLOVENSKÝ  PROJEKT MERANÍ GEOPATOGÉNNYCH ZÓN a GEOANOMÁLIÍ


Geologicka-mapa-SR-FB

          Projekt meraní Geopatogénnych Zón (Geoanomálií) prebieha za ú─Źelom štatistického vyhodnocovania podielu negatívnych zón v obydliach na celom Slovensku. Postupne bude vytvorená mapa s vyhodnotením lokalít viac, alebo menej vhodných na bývanie z h─żadiska štatistického výskytu geoanomálií a geopatogénnych zón.  agentúra INGFOUR s.r.o. realizuje výjazdové merania Geopatogénnych Zón (Geoanomálií) pod vybranými obydliami na celom Slovensku.  Za ú─Źelom vyhodnotenia štatistického a geologického rozlo┼żenia geoanomálií pod obývanými oblas┼ąami. Zárove┼ł sa sleduje aj vplyv ur─Źitých architektonických prvkov obydlí, ktoré samy o sebe vedia ur─Źitým spôsobom eliminova┼ą  geoanomálie a GPZ.
           Zameraním geopatogénnych zón vo Vašom obydlí  zistíte aké opatrenia urobi┼ą, aby ste sa doma cítili naozaj dobre. Napríklad jednoduchou zmenou umiestnenia miest kde spíte alebo sa najdlhšie zdr┼żujete mimo geopatogénnych zón . Viac informácií: TU

 

Pozri tie┼ż:

Levandu─ża lekárska priamo od pestovate─żky: www.byvajme.sk/levandula 


 

 

 

Novinky emailom
Mßte zßujem dostßvaŁ do emailovej schrßnky novinky, informßcia Ŕlßnky z tohto portßlu?
Prihlßste sa!
Email:

TOP ponuky
HżadaŁ v ponukßch:
 

TOP Ŕlßnky
 
www.byvajme.sk® Hlavnß Strßnka | Kontakty | Registrßcia