╗ Pridaj medzi obż˙benÚ   ╗ Hlavnß Strßnka

Prihlßsenie
Meno: 
Heslo:


NovÚ firmy
 
fynjybqReowack
BEOGRAD,BANOVO BRDO
SellAccs
Al Ladhiqiyah

spiderRourb
Jutiapa
loveawake.ru
Auckland
wazzRourb
Koln
Andreasdpo
Minsk
DavidPyday
Nestor


Najviac hżadanÚ vřrazy
 

Inzercia


gpz

Existuj├║ neprekonate─żn├ę dvere?
 
PridanÚ: 17.11.2011 VytlaŔiŁ Ŕlßnok
 
Je mnoho sp├┤sobov ako uzamknut├ę dvere prekona┼ą. Len jeden sp├┤sob je v┼íak neprekonate─żn├Ż...
 


Pozri tie┼ż:

Meranie a eliminácia Geopatogénnych Zón (GPZ): www.dracie-zily.sk

Levandu─ża lekárska priamo od pestovate─żky: www.byvajme.sk/levandula  

 

 Je mnoho spôsobov ako uzamknuté dvere prekona┼ą. Len jeden spôsob je však neprekonate─żný.

   Štatistika je neúprosná. Na Slovensku dochádza ka┼żdých 30 minút k vlámaniu do bytu, ─Źi rodinného domu. Cez de┼ł, ─Źi v noci, po─Źas pracovného d┼ła, ─Źi cez víkend. A skuto─Źnos┼ą je taká, ┼że dokonca nezále┼żí, ─Źi sme doma, ─Źi nie. Ka┼żdých 30 minút, a to najmä cez naše vstupné dvere. 

A naše vstupné dvere majú len dve mo┼żnosti výsledku: bu─Ć ma ochránia, alebo neochránia a lupi─Ź sa cez ne dostáva ku nám dovnútra a kradne pod─ża svojho výberu. Na našom trhu sa v poslednej dobe s dverami ozna─Źovanými ako „bezpe─Źnostné“ akoby vrece roztrhlo. Farebné inzeráty nás lákajú po─Źtom istiacich bodov, najlepšou cenou, ─Źi ozna─Źením ako najpredávanejšie. Ako sa v tejto plejáde zorientova┼ą, pod─ża ─Źoho sa rozhodnú┼ą?

   Existuje teória: vstupné dvere mô┼żu by┼ą bu─Ć oby─Źajné – be┼żné, bezpe─Źnostné – ktoré sa len tak volajú, alebo neprekonate─żné – ktoré môj majetok skuto─Źne ochránia. A ako sa z teórie stáva realita? Predsa overením, skúškou. S prekonanými oby─Źajnými dverami, ale ┼żia─ż aj tými ozna─Źovanými ako „bezpe─Źnostné“ sa stretávame. Ale akou skúškou overi┼ą neprekonate─żnos┼ą dverí ?

   Tu je len jediná mo┼żnos┼ą – tá najtvrdšia. Skuto─Źným klasickým delom. A tak sa aj stalo. V priestoroch opusteného kame┼łolomu, sa ved─ża seba postavili troje dvere. Oby─Źajné, be┼żné bezpe─Źnostné a dvere Adlo. Na dôvody, ktoré viedli k tomuto testu, sme sa spýtali konate─ża spolo─Źnosti ADLO - bezpe─Źnostné dvere, Ing. Jozefa Adame: „ Na Slovensku sú beztrestne predávané dvere ozna─Źované ako bezpe─Źnostné, ktoré v skuto─Źnosti ┼żiadnu ochranu vo─Źi vlámaniu majite─żovi neposkytnú. Ich odolnos┼ą je dokladovaná certifikátmi neznámeho pôvodu, ─Źi iných výrobkov. Pri laickom vonkajšom poh─żade takéto dvere ve─żakrát pôsobia dôveryhodne. Takto sú zákazníci ─Źasto uvádzaní do omylu, ktorý však máva fatálne následky, po ich prekonaní be┼żným náradím. Preto sme sa rozhodli spravi┼ą unikátny test odolnosti, ktorý bol zrejme naposledy pou┼żívaní pri útokoch na brány stredovekých hradov.“

   Troje dvere boli riadne osadené do príslušnej zárubne, tá bola uchytená pod─ża predpisov ka┼żdého výrobcu, odskúšala sa ich funk─Źnos┼ą otvárania. Napokon sa všetky riadne uzamkli tak, ako sa majú. Plne funk─Źná replika dela sa umiestnila a ukotvila do vzdialenosti asi 30 metrov od dverí a zamierilo sa na stred prvých dverí. Za dodr┼żiavania maximálnej bezpe─Źnosti, sa delo nabilo plnou dávkou pušného prachu, za ktorým nasledovala masívna odliata gu─ża priemeru 40 mm s hmotnos┼ąou nieko─żkých kilogramov. Na povel zaznel prvý ohlušujúci výstrel, ktorý dup─żovala ozvena okolitých lesov, obrovský kúdol dymu po výbuchu zaplnil kame┼łolom. Po jeho rozplynutí a povele umo┼ż┼łujúcom u┼ż vo─żný pohyb divákov, mohli prítomní vidie┼ą v oby─Źajných dverách presný otvor po guli, ako vyrezaný pod─ża šablóny. Gu─ża preletela cez dvere ako nô┼ż mäkkým maslom.

   Po opätovnom nabití a zamierení na druhé z dverí, ktoré sa be┼żne predávajú na našom trhu s ozna─Źením bezpe─Źnostné, nasledoval rovnako ohlušujúci výstrel. Po zdvihnutí sa dymu vypukol smiech prítomných, nako─żko dvere le┼żali na zemi, s rovnakou dierou, ako predchádzajúce, ale aj s celou zárub┼łou ! Vy─Źnievali z nej len vykrivené skrutky, ktoré dodávate─ż dodáva na jej ukotvenie do steny. Navyše, cez dieru bolo vidite─żné vnútorné zlo┼żenie dverí – a to tenký pliešok prilepený na papieri!

   Ako tretie prišli na rad štandardné bezpe─Źnostné dvere ADLO. Rovnaký výstrel posunul celé dvere aj s mohutnou zárub┼łou a stojanom dozadu, no nebolo vidie┼ą poškodenie kamennej steny za dverami od gule, ako v oboch predchádzajúcich prípadoch. Dvere zostali na─Ćalej pevne uzamknuté. A┼ż pri obhliadke sa zistilo, ┼że gu─ża, po náraze v tvare polmesiaca, zostala uviaznutá medzi oce─żovými plat┼łami dverí. Po vychladnutí sa vybrala von a na prekvapenie prítomných sa dvere po─żahko mohli odomknú┼ą, otvori┼ą a znova uzamknú┼ą. Po tom, ─Źo si splnili svoju úlohu, zostali teda na─Ćalej plne funk─Źné a neprekonané.

 

Novinky emailom
Mßte zßujem dostßvaŁ do emailovej schrßnky novinky, informßcia Ŕlßnky z tohto portßlu?
Prihlßste sa!
Email:

TOP ponuky
HżadaŁ v ponukßch:
 

TOP Ŕlßnky
 
www.byvajme.sk® Hlavnß Strßnka | Kontakty | Registrßcia